0
امام جمعه کوهسرخ : تحقق اقتصاد مقاومتی، با مشارکت مردم امکان پذیر است

امام جمعه کوهسرخ : تحقق اقتصاد مقاومتی، با مشارکت مردم امکان پذیر است

امام جمعه کوهسرخ : تحقق اقتصاد مقاومتی، با مشارکت مردم امکان پذیر است
کوهسرخ، مهدی جوادی /
امام جمعه کوهسرخ در خطبه اول نماز جمعه این هفته با اشاره به سبك زندگي اسلامی و جايگاه حقوق افراد اظهار داشت: در سبك زندگي ديني، آزار جسمي و رواني همسر، بدخويي و تحقير، بي تدبيري وسوء مديريت مرد، تنوع طلبی، رفتار خودخواهانه و غيرت ورزي نابجا جايگاهي ندارد و در مكتب اسلام افعال ناشايست و قبيح قلمداد ميشود. حجت الاسلام «علیرضا ارژنگ» افزود: امروز اين عوامل تهديدات جدي براي نهاد خانواده به حساب مي آيند.
وی درخطبه دوم نماز جمعه با اشاره به ابلاغ سياستهاي كلي اقتصاد مقاومتي توسط مقام معظم رهبري گفت: این سیاست ها برگرفته از آموزه هاي اسلام است و تجربه تاريخ اسلام، تایید کننده آن است.
وی ادامه داد: کشوری که پرچم استکبارستیزی را برپا کند نیازمند الگوهایی نظیر اقتصاد مقاومتی است بنابراین انقلاب اسلامی مکلّف به نوآوری و ابتکار و نظریه‌پردازی و الگوسازی در این عرصه‌های جدید اقتصادی است.
وی ادامه داد: اگر تمام دانش انباشته و کتاب‌های مرسوم اقتصادی دنیا را مطالعه کنید، نظریه یا تجربه‌ای مدون و مکتوب درباره‌ی اقتصاد مقاومتی نخواهید یافت و در تمام متون و کتاب‌های اقتصاد، هیچ پیشینه‌ای نظری یا عملی از تحریم بانک مرکزی نخواهید دید و از آن‌جا که این امر تاکنون سابقه نداشته، چگونگی واکنش به آن هم امری بدیع است.
وی افزود: نتیجه اینکه اقتصاددان انقلاب اسلامی نمی‌تواند از نظریه‌های متداول برای حل مشکل و مسأله‌ی خود بهره بگیرد. وی گفت: جنبش نرم‌افزاری و الگوی اسلامی- ایرانی اداره‌ جامعه، باید شکل بدیعی به خود بگیرد و الهام‌بخش جمیع ملت‌های آزاده شود.
وی در ادامه تهاجمات اقتصادي دشمنان نظام اسلامي را ناكام و ابترخواند و تصریح کرد: باور و مشاركت همگاني، مديريت هاي عقلايي و مدبرانه و بهره گيري از ظرفيت و تفكر داخلي از شرايط اجرايي شدن اين سياستهاست.
وی در ادامه تاکید کرد: در صورت توجه لازم دولتمردان به سیاست های اقتصاد مقاومتی، كشور ازگردنه هاي سخت  تحریم های اقتصادی به راحتي عبور خواهد کرد.
وی ادامه داد: وظیفه دولت در حمايت از توليد ملي، حمایت از كاروسرمايه ايراني، داشتن روحيه جهادي، شايسته سالاري و توجه به ظرفيت دروني و داشته هاي اين ملت است.
 امام جمعه كوهسرخ در ادامه با بیان این که تحقق اقتصاد مقاومتي بدون مشاركت مردم امكان پذير نيست اظهار داشت: مردم با تعادل در مصرف، پرهيز از اسراف و تبذير، قناعت ورزي، توليد ثروت حلال و ترجيح كالاي ايراني به خارجي راه اجرايي شدن اقتصاد مقاومتي را هموار كنند.
وي اظهار داشت: تجربه تاريخ اسلام نشان مي دهد كه ايستادگي روي پاي خود، مقاومت کردن و اتکا به ظرفيتهاي دروني جامعه اسلامي، دسيسه ها و توطئه هاي دشمن را خنثي مي كند.
وی افزود: امروز وظيفه همه ماست كه وقتي ديدبان واقعي نظام، رهبرمعظم انقلاب، راه برون رفت از مشكلات را توجه به ظرفيتهاي دروني اعلام مي كنند ديگر چشم به بيرون ندوزيم . لازم به ذکر است که نماز جمعه در تکیه حسینی ریوش واقع در بلوار امام علی(ع) برگزار شد.
وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی را نمی‌‌‌توان صرفاً مقاومت اقتصادی دانست، بلکه ایجاد امنیت و ثبات در اقتصاد و عدم تزلزل در برابر شوک‌‌‌های خارجی اقتصادی یا همان استقلال اقتصادی از شاخصه‌‌‌های بارز اقتصاد مقاومتی است. وی گفت: دشمن در طول چند دهه‌ی اخیر، تمام ابزارهای مبارزه با تفکر جمهوری اسلامی را امتحان کرده است، اما ابزاری که همیشه در کنار ابزارهای دیگر بوده مبارزه‌ی اقتصادی است که امروز تبدیل به آخرین و مؤثرترین ابزار دشمن شده است.
وی تصریح کرد: ضعف اقتصاد ایران در وابستگی به اقتصاد تک‌محصولی نفت راه‌حل تحریم نفتی را پیش پای غرب قرار می‌‌‌دهد. وی ادامه داد: نفت که می‌‌‌توانست ابزار فشار ما بر غرب باشد امروز ابزار فشار غرب بر اقتصاد ایران شده است و اینجاست که جای خالی اقتصاد مقاومتی احساس می‌‌‌شود و اقتصاد مقاومتی به دنبال پیش‌بینی مشکلات این‌چنینی و ارائه‌ راه‌حل لازم می‌‌‌باشد.
وی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی در مقابل اقتصاد سرمایه‌‌‌داری و مبتنی بر اقتصاد اسلامی است و خاستگاه اقتصاد اسلامی نیز قلب انسان‌‌‌هاست و زمانی اقتصاد اسلامی در جامعه جاری می‌‌‌شود که ابتدا مسئولان و مدیران ارشد در باطن خویش اقتصاد اسلامی را بپذیرند و این تفکر را در عمل به بخش‌‌‌های مختلف جامعه القا کنند.

وی در پایان گفت: اقتصاد مقاومتی، به معنای چرخش کامل از اقتصاد امروزی نیست، اما پیروی کامل از آن را نیز به همراه ندارد


   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود