0
مراسم گرامیداشت  مباهله توسط مدرسه علمیه کوهسرخ  برگزار شد

مراسم گرامیداشت مباهله توسط مدرسه علمیه کوهسرخ برگزار شد

به گزارش خبر گزاری صدا وسیما در کوهسرخ  ، مراسمی به مناسبت بيست و چهارم ذي الحجّه سال دهم هجري روز مباهله با حضور مردم ، اساتید  ، امام جمعه خیر آباد ورامین استان تهران و امام جمعه روداب در محل تکیه حسینی  برگزار گردید.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین راستگو مقدم مدیر مدرسه علمیه امام خمینی (ره) کوهسرخ  ضمن گرامیداشت روز مباهله با اشاره به مناسبت های این روز اظهار کرد : آیه ۶۱سوره آل عمران در این روز نازل شد. مباهله پيامبرمکرم اسلام(ص) با مسيحيان نجران، در روز بيست وچهارم ذي الحجّه سال دهم هجري اتفاق افتاد. پيامبر صلي الله عليه و آله وسلم طي نامه‌اي ساكنان مسيحي نجران را به آيين اسلام دعوت كرد. مردم نجران كه حاضر به پذيرفتن اسلام نبودند نمايندگان خود را به مدينه فرستادند و پيامبر آنان را به امر خدا به مباهله دعوت كرد.
وی همچنین افزود : وقتي هيئت نمايندگان نجران، وارستگي پيامبر را مشاهده كردند، از مباهله خودداري كردند. ايشان خواستند تا پيامبر اجازه دهد تحت حكومت اسلامي در آيين خود باقي بمانند.
راستگو مقدم تصریح کرد : دومین واقعه این روز خاتم بخشی امیرالمومنین علی (ع) است که آیه ۵۵ سوره مبارکه مائده نازل شده و در این روز امیرالمومنین (ع) در مسجد پیامبر انگشتر خود را در حالت رکوع به سائل بخشیدند.
وی با اشاره به سومین آیه ای که در این روز نازل شده عنوان کرد : سوره احزاب آیه ۳۳ که معروف به آیه تطهیر است و همه این موارد از فضائل امیرالمومنین (ع) است
در تاپایان سخنرانی و اجرای برنامه توسط حجج اسلام حاج آقا پیغمبری و حاج آقا علی نژاد و مراسم مولودی خوانی به قید قرعه به تعداد 14 نفر شرکت کننده انگشتر اهدا گردید

 

 

 

 

 

 

 

 


 
   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود