1
زلزله ۷.۷ ریشتری پاکستان/ زلزله در مشهد احساس شده است

زلزله ۷.۷ ریشتری پاکستان/ زلزله در مشهد احساس شده است

زلزله ۷.۷ ریشتری پاکستان/ زلزله در مشهد احساس شده است
======
دقایقی پیش (دوشنبه 4 آبان 1394) زلزله‌ شدیدی کابل، اسلام‌آباد، دوشنبه و دهلی‌نو، پایتخت‌های افغانستان، پاکستان، تاجیکستان و هند را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری پاکستان شدت این زمین لرزه را ۸.۱ دهم ریشتر و مرکز آنرا کوه‌های هندوکش در شمال پاکستان و هم مرز با هندوستان عنوان کرد.

شدت این زمین لرزه به حدی بوده که موجب وحشت مردم لاهور، پیشاور و اسلام آباد شده است. منابع محلی با بیان اینکه این زمین لرزه به مدت ۲ دقیقه به طول انجامیده از شدت بالای خسارت جانی و مالی خبر دادند.

این زلزله شهرهای مختلف پاکستان از جمله پیشاور، اسلام آباد، لاهور، سرگودا، ابیت آباد، صوابی، ملتان، فیصل‌آباد، هنگو و هری پور را نیز لرزاند.

زلزله بیشترین خسارت را به شهر پیشاور و مناطق قبایلی وارد کرده است.

بعد از زلزله اکتبر سال ۲۰۰۸ زلزله امروز بزرگترین زمین لرزه پاکستان ظرف ۱۰ سال گذشته است.

سرویس‌های مخابراتی در پاکستان قطع شده و در مناطق کوهستانی به ویژه ایالت خیبر پختونخواه ریزش سنگ موجب وارد شدن خسارت به منازل مسکونی و مسدود شدن مسیرهای ارتباطی شده است.

نیروهای امدادی سعی دارند با آمبولانس زخمی ها را از شهرهای پیشاور و اسلام‌آباد به مراکز درمانی و امن انتقال دهند اما مسدود بودن مسیرها و ادامه پس لرزه‌ها مشکلات زیادی برای آنها به وجود آورده است.

همچنین خبرگزاری فرانسه با اعلام اینکه شدت زمین لرزه به حدی بوده که در دهلی نو نیز احساس شده است آمار کشته‌ها و مجروحین را بالا عنوان کرد.

تاکنون اخباری از میزان کشته‌ها و مجروحین این حادثه منتشر نشده است.

همچنین بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری آمریکا، این زمین لرزه در مناطق شمالی پاکستان رخ داده و شدت آن ۷.۷ ریشتر در پاکستان و در کابل ۷.۲ ریشتر بوده است.

برخی اخبار از تخریب دروازه شهر غزنی حکایت دارد.

این زمین لرزه در بخش‌هایی از قرقیزستان، تاجیکستان و ترکمنستان نیز احساس شده است.

این زلزله شدید در مشهد نیز احساس شده است.

زلزله ۷.۷ ریشتری در پاکستان

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:1

  1. اسماعیل حلاج
    میپسندم 0

    با سلام

    ضمن خرسندی از فعالیت جنابعالی در حوزه های فرهنگی-اجتماعی تقاضا داریم که جمع جوانان ترشیز بزرگ در راه پیشرفت و تعالی منطقه همراهی نمائید.

    با تشکر: حلاج

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود