0
ظریف: هر گونه رفتار کمتر از شأن ایرانی مستوجب برخورد است

ظریف: هر گونه رفتار کمتر از شأن ایرانی مستوجب برخورد است

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در این مراسم رونمایی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، مرتضی سرمدی قائم‌مقام وزیر امور خارجه و حسن قشقاوی معاون پارلمانی و کنسولی وزارت امور خارجه حضور دارند.
 
در این مراسم قرار است از فاز اول صدور گذرنامه الکترونیک برای ایرانیان خارج از کشور در فرودگاه امام خمینی (ره) رونمایی شود.
 
همچنین در این مراسم تعداد دیگری از مدیران وزارت امور خارجه و کارمندان بخش امور کنسولی این وزارتخانه حضور دارند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در این مراسم گفت: پیامبر اکرم به عنوان الگو و نمونه برای ما و پیامبر رحمت، مودت، انسانیت و منادی وحدت جهانی و به ویژه وحدت بین مسلمانان است.


وی در این مراسم با تأکید بر ضرورت احترام و تکریم هر ایرانی در هر کجا گفت: ایرانیان در خارج به عنوان بزرگترین سرمایه ما هستند، ما قدرت و توانمندی خود را مدیون این مردم هستیم و همانطور که امام فرمودند آنها ولی نعمت ما هستند و ما موظفیم در دولت به آنها خدمت کرده و احترام بگذاریم و دفاع از حقوق و حفظ حرمت آنها را به عنوان مهمترین وظیفه خود قرار دهیم، زیرا مهمترین عامل تقویت اقتدار ملی ما هستند که این امر همواره مورد توجه مقام معظم رهبری و رئیس‌ جمهور بوده است.

ظریف با بیان اینکه وزارت خارجه به عنوان مسئول پیگیری امور ایرانیان چه در خصوص ارائه خدمات کنسولی و چه حفظ حرمت آنها وظیفه خود دانسته که فعالانه عمل کند، یادآور شد: ما موظفیم که احترام به هر ایرانی و هر مراجعه‌کننده را به عنوان مهمترین وظیفه ذاتی خود در نمایندگی‌های خارج از کشور انجام دهیم و در این راستا به نمایندگی‌های خود مجدداً تذکر داده‌ایم که هر گونه رفتار کمتر از شأن ایرانی مستوجب برخورد است و ملاک ارزیابی همکاران، میزان اهتمام آنها به درخواست‌های ایرانیان است.

وزیر خارجه کشورمان با ذکر این نکته که ارائه گذرنامه الکترونیک در نمایندگی‌ها امر مهمی است که مدتی به تأخیر افتاد، افزود: دوگانگی بین گذرنامه‌های صادر شده از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا) و وزارت خارجه با این طرح و به همت همه دوستان مرتفع می‌شود و با شروع در ستاد کانادا و سپس در نمایندگی‌های منتخب و بعد همه نمایندگی‌ها، این وظیفه در خدمت‌رسانی به مردم خوب ما در خارج از کشور از هفته آینده به صورت جدی پیگیری می‌شود که یک دستاورد و خدمت از سوی دولت به هموطنان عزیزمان است.

ظریف این موضوع را در راستای تقویت عناصر مختلف و اتکاء به توان ملی در راستای اقتصاد مقاومتی و جذب گردشگر برشمرد و افزود: مجموعه دستگاه‌های کشور به این موضوع اهتمام دارند.

رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: خوشحالم که مرحله اول صدور گذرنامه اجرا می‌شود و در آینده‌ای نزدیک در همه نمایندگی‌ها دنبال خواهد شد.

وزیر خارجه کشورمان مجموعه این اقدامات را باعث آن خواند که کشور وارد توانمندی‌های جدی شده و در عرصه تبادلات بین‌المللی جدی‌تر وارد شود.

ظریف با اشاره به تلاش‌هایی که برخی معاندان برای خدشه وارد کردن به توفیقات جمهوری اسلامی دارند، خاطرنشان کرد: این تلاش‌ها کمترین تأثیر را در پیشرفت کشور نخواهد داشت و ما خوشبینیم که این تلاش‌ها را با همکاری و برنامه‌ریزی خنثی کنیم که در این راستا گام‌های خوبی برداشته‌ایم.

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود