0
سومین نوبت بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۵

سومین نوبت بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۵

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزئیات بخش‌ درآمدی لایحه بودجه سال 1395 کل کشور، با تصویب تبصره 4 این لایحه با اختصاص 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان موافقت کردند.
از مجموع 212 رای نمایندگان، 173 نفر به تبصره 4 رأی موافق دادند و 39 نفر نیز با آن مخالفت کردند.
براساس تبصره 4 بخش درآمدی لایحه بودجه سال 95 ، مبلغ ارزی مذکور برای صندوق توسعه ملی بازگشت از منابع محسوب می شود.
همچنین در بند (ب) تبصره 4 نیز به صندوق توسعه ملی اجازه داده می شود که در سال 95 به اعطای تسهیلات ارزی به سرمایه گذاران بخش‌های خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی برای طرح‌های توسعه بالادستی نفت و گاز با اولویت میدان های مشترک و جمع آوری گازهای همراه با تضمین وزارت نفت و بدون انتقال مالکیت نفت و گاز موجود در مخازن و تولیدی از آنها اقدام کند.
همچنین در بند(ج) این تبصره به صندوق توسعه ملی اجازه داده می شود به اعطای تسهیلات ارزی به سرمایه گذاران بخش خصوصی و یا تعاونی برای طرح های توسعه ای موارد مختلف، حمل و نقل درون و برون شهری بدون انتقال مالکیت و با معرفی وزارت راه و شهرسازی و‌ تضمین سازمان ها و شرکت‌های تابعه و ذی‌ربط این وزارتخانه در قبال اخذ حق دسترسی تا استهلاک اصل سرمایه و سود آن از استفاده کنندگان اقدام کند.
همچنین براساس بند الحاقی تبصره 4 در سال 95 ،‌مبلغ 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات در اختیار بانک کشاورزی قرار می گیرد و تضمین اعتبار مذکور بر عهده دولت خواهد بود.
کار بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه 95 در دو نوبت صبح و عصر امروز ادامه خواهد داشت.


   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود