0
ترک تحصیل دختران بزرگترین مشکل کوهسرخ

ترک تحصیل دختران بزرگترین مشکل کوهسرخ

منتخب مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی ترک تحصیل دختران را بزرگترین مشکل در بخش کوهسرخ و مرکزی دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، بهروز بنیادی ظهر امروز در همایش مراسم روز ملی شورا که با حضور مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی در بخش کوهسرخ برگزار شد، ترک تحصیل دختران در روستاها را از مشکلات پیش رو دانست و گفت: این یک آسیب جدی است که دانش‌آموزان را تهدید می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش موظف است حتی برای یک دانش‌آموز، معلم به محل زندگی وی بفرستد، عنوان کرد: جای بچه هفت ساله و یازده ساله در خوابگاه نیست؛ آن‌ها پدر و مادر می‌خواهند نه اینکه یک هفته در مرکز شبانه‌روزی نگهداری شوند.

منتخب مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حتی خود وزیر آموزش حاضر نیست فرزندان خود را به این مراکز بفرستد، گفت: دولت باید برای فرستادن معلم به محل زندگی فرزندان برنامه‌ریزی کند.

منتخب مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اظهار تأسف از اینکه بعد از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی آنچنان که باید به روستاها رسیدگی نشده و دلیل اصلی آن نبود مدیریت واحد برای اداره روستاهاست، افزود: تا زمانی که جهاد سازندگی بود بسیاری از مسائل زیربنایی را انجام می‌داد اما در حال حاضر روستا تیکه‌پاره شده و هر بخش آن از جمله زمین، آب، مسکن و کشاورزی در دست اداره‌ای است.

بنیادی با اشاره به اینکه هر دهیاری اگر بخواهد قدمی برای توسعه روستا بردارد با مشکلات و سدهای فراوانی مواجه است، افزود: در مجلس آینده باید در جهت رفع این مشکلات تلاش کرد.

وی با اعلام اینکه باید آنقدر به شوراها قدرت داده شود که خودشان تصمیم بگیرند و مسئول اجرای آن باشند نه اینکه برای کوچکترین موضوعات به دنبال مجوز باشند، اظهار کرد: باید شوراها و دهیاران تصمیم بگیرند که روستا نیازمند چه طرح‌ها و پروژه‌هایی است.

بنیادی با اظهار تأسف از اینکه در حال حاضر مسئولان بالادستی تصمیم می‌گیرند در هر روستا چه کاری انجام شود، اظهار کرد: باید سطح درک همه مسئولان و نمایندگان مجلس آنقدر بالا برود که بپذیرند خود شورائیان باید تصمیم‌گیرنده باشند.

منتخب مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی ناآشنایی اعضای شوراها و دهیاران در روستاها را از دیگر مشکلات موجود در اجرای درست قوانین دانست و گفت: بیشترین درگیری‌ها به خاطر نا آشنا بودن با قوانین است.

وی در ادامه با تأکید بر استفاده از نظرات نخبگان و جوانان به خصوص بانوان در برنامه‌های روستا افزود: متاسفانه هیچ کمکی از بانوان روستا گرفته نمی‌شود.

بنیادی بهترین عنصر روستا در اجرای مسائل فرهنگی را مادر روستا دانست و گفت: متاسفانه در بسیاری روستاها می‌بینیم اهالی منتظرند کسی بیاید و گردشگری و اشتغال یا صنایع کوچک را در آنجا راه‌اندازی کند.

بنیادی در ادامه از اجرایی شدن بیمه شورائیان از سال جاری خبر داد و گفت: بیشترین درگیری در روستاها مربوط به منابع طبیعی است.

وی با اشاره به اینکه هرچند طرح‌های هادی در 10 سال قبل بررسی شده اما امروز روستاییان برای ساخت و ساز دچار مشکل هستند، گفت: زمین روستایی را از خودش می‌گیرند و به چند برابر قیمت مجدد به خودشان فروخته می‌شود.

بنیادی با اعلام اینکه این کمال بی‌عدالتی است که انجام می‌شود، اظهار کرد: اگر مسئولان بتوانند ساختمان اورژانس‌های روستایی را بسازند، پرسنل را از طریق وزرات بهداشت و درمان تأمین خواهیم کرد.

ترک تحصیل دختران بزرگترین مشکل کوهسرخ

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود