0
اهدای ۲ هزار نسخه کتاب به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال به کتابخانه های کاشمر

اهدای ۲ هزار نسخه کتاب به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال به کتابخانه های کاشمر

اهدای ۲ هزار نسخه کتاب به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال به کتابخانه های کاشمر


رییس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر از اهدای 2 هزار نسخه کتاب به ارزش ریالی بیش از 250 میلیون ریال به کتابخانه های عمومی این شهرستان خبر داد.
محمدرضا بدیع زادگان در گفتگو با کاشمربصیر در این زمینه گفت: با پیگیری های مکرر تعدادی از کتابداران شهرستان کاشمر از ناشران مطرح کشور، حدود دو هزار نسخه کتاب توسط این ناشران به کتابخانه های عمومی کاشمر اهداء شد.
وی افزود: با توجه به کمبود اعتبارات دولتی کتابخانه های عمومی به ویژه در زمینه تأمین منبع و کتاب مورد نیاز اعضاء، جذب کتب اهدایی یکی از روش های جبران این نقیصه است که خوشبختانه کتابداران شهرستان کاشمر با پیگیری خود توانستند کتاب های مفید و منتشر شده توسط ناشران مطرح کشور را به کتابخانه های کاشمر تزریق کنند.
بدیع زادگان خاطرنشان کرد: کتاب های اهدایی از ناشرانی چون نسل نواندیش، ققنوس، محراب قلم، گاج، کانون فرهنگی آموزش، شادان و… جذب شده که شامل موضوعات مختلفی چون کودکان، نوجوانان، کمک درسی، داستان، ادبیات، روانشناسی و… می باشد.
رییس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر تصریح کرد: غنی بودن منابع کتابخانه ها یکی از مهمترین عوامل جذب مراجعه کننده به کتابخانه ها می باشد و لذا هر چه در راستای توسعه و بهسازی ساختمان کتابخانه ها تلاش شود ولی مخزن آن ها غنی نباشد در جذب علاقمندان به کتاب، توفیقی حاصل نخواهد شد.
بدیع زادگان ادامه داد: به منظور تأمین منابع مورد نیاز کتابخانه های عمومی کاشمر علاوه بر تلاش برای جذب خیرین و کتاب های اهدایی از افراد و ناشران مختلف، امسال تلاش می کنیم بخشی از سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از درآمدهای شهرداری را با مجوز اداره کل کتابخانه های عمومی استان به خرید منابع جدید اختصاص بدهیم.
   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود