0
دومین مرکز تخصصی پروفسور سمیعی در مشهد راه اندازی می شود

دومین مرکز تخصصی پروفسور سمیعی در مشهد راه اندازی می شود

محمد حسام مسلمی- تالار نور مشهد دیروز میزبان همایش یاوران وقف بود. این همایش با حضور جمعی از واقفان و متولیان بقاع متبرکه و همچنین مسئولان استانی برگزار شد و احداث دومین مرکز تخصصی مغز و اعصاب پروفسور سمیعی در مشهد خبری بود که نماینده ولی فقیه در استان در این همایش مطرح کرد. به گزارش خراسان رضوی، آیت ا... «سید احمد علم الهدی » در این همایش به اهمیت مسئله وقف در فرهنگ اسلامی و آثار آن بر اقتصاد جامعه و زندگی مردم پرداخت و اظهار کرد: اخیرا حرکت هایی در حوزه وقف توسط پروفسور سمیعی در زمینه درمان در کشور انجام گرفته و این اقدامات یک حرکت ارزشی در جامعه است. امام جمعه مشهد به موضوع احداث دومین مرکز تخصصی مغز و اعصاب پروفسور سمیعی در مشهد اشاره کرد و گفت: به رغم فعالیت پزشکان و متخصصان بسیاردر زمینه مغز و اعصاب، از نظر امکانات مورد نیاز با کمبودهایی مواجهیم و این حرکت خیران ارزشمند است؛ به ویژه آقای پروفسور سمیعی که یک جراح جهانی مغز و از مفاخر کشورمان است، در تهران مرکز تخصصی مغز و اعصاب را احداث کرده و قرار است دومین نمونه این  مرکز در مشهد با امکانات آستان قدس رضوی و خیران احداث شود. وقف باعث جلوگیری از رفاه زدگی  در جامعه می شود
آیت ا... علم الهدی در بخش دیگری از صحبت های خود، وقف را به عنوان حوزه تعامل فرهنگ و اقتصاد دانست و گفت: فرهنگ وقف یک فرهنگ با اصالت اسلامی است ولی این مسئله کمتر مورد توجه قرار گرفته است.اگر اقتصاد جامعه اسلامی در یک مجرای ارزشی اسلامی برنامه ریزی نشود، بزرگ ترین آفت به فرهنگ دینی و ارزشی جامعه وارد خواهد شد. وی با تاکید بر این که وقف باعث جلوگیری از رفاه‌زدگی می‌شود، گفت: اگر وقف در جامعه نباشد و ثروت و سرمایه اقتصادی مردم و جامعه دست به دست میان ثروتمندان بچرخد، نتیجه آن، محرومیت قشرهای آسیب پذیر جامعه از زندگی مطلوب خواهد بود و بی بندو باری و فحشا جامعه را فرا می گیرد. آیت ا... علم  الهدی با بیان اینکه مسئله وقف به عنوان *یلتر و واکسینه برای جریان اقتصاد است افزود: این فرهنگ اگر در جامعه به عنوان ارزش تلقی شود، از بسیاری از ضربه های اقتصادی کشور جلوگیری می کند.
اجرای برنامه های اقتصادی و فرهنگی حاشیه شهر مشهد با وقف
عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین به آثار و برکات وقف در حاشیه شهر مشهد اشاره کرد و افزود: حاشیه شهر مشهد در گذشته دچار بسیاری از مشکلات اقتصادی و فرهنگی بود و بخش زیادی از این مشکلات توسط واقفان و خیران برطرف شد و اگر این وقف ها نبود چه بسا خیلی از برنامه ها متوقف می شد و شاید قابل اجرا نبود.
تمام هستی ما را مذاکرات هسته ای ساقط کرده است
وی در ادامه به مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: در این کشور هزار جور مشکل اقتصادی وجود دارد و برخی برای رفع این مشکل در خانه خارجی ها دریوزگی می کنند این به خاطر این است که ملاک های اقتصادی کشور با واردات بی رویه مثل خودروهای لوکس و ... دچار به هم ریختگی شده است. آیت ا... علم الهدی  با بیان اینکه نظام ایران اسلامی تنها جبهه حفظ اسلام در دنیاست، تصریح کرد: هم اکنون کشورمان در وضعیتی قرار دارد که چاره ای جز اتکا به سرمایه های انسانی و مادی خودمان نداریم، دنیا به سرمان ریخته و می خواهند نظام اسلامی را براندازی کنند، اسلام را از بین ببرند و می خواهند ما از پیامبر(ص) ، قرآن و اهل بیت (ع) دست بکشیم تا آنها راضی بشوند. وی به جریان استکبار در مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: برخی می گویند بیاییم تعامل و مذاکره کنیم، چه مذاکره ای! تمام هستی ما را مذاکرات هسته ای ساقط کرده است، جنایات آنها هر روز بیشتر می شود و اگر رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید بر اقتصاد مقاومتی دارند، به این دلیل است که اقتصاد و نیازهای مردم کشورمان را خودمان تامین کنیم و به خارج وابسته نشویم.
ثبت 13 درصد از موقوفات جدید کشور در استان خراسان رضوی
همچنین حجت‌الاسلام «محمد احمدزاده» مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی در این همایش با بیان اینکه وقف یک صدقه جاریه است، گفت: در ایام پایانی ماه صفر و شهادت امام رضا(ع) ‌104 پایگاه خدمت به زائر در خراسان‌رضوی دایر و از 190 هزار نفر پذیرایی و  خدمات بسیاری در حوزه‌های مختلف به زائران پیاده رضوی ارائه شد. وی با اشاره به آخرین موقوفات جدید ثبت شده در کشور و استان خاطرنشان کرد: در 8 ماهه ‌سال 95، هزارو 442 وقف جدید در کشور به ثبت رسیده که از این تعداد 186 مورد آن در خراسان‌رضوی بوده و معادل 13 درصد کل موقوفات ثبت شده جدید کشور بوده است. شایان ذکر است در پایان این همایش از 40 نفر از واقفان، متولیان، خدام و مسئولان حوزه وقف تقدیر شد.
 
منبع : خراسان رضوی

دومین مرکز تخصصی پروفسور سمیعی در مشهد راه اندازی می شود


 
 
   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود