0
نصب آب شیرین کن در  روستای قراچه از توابع بخش کوهسرخ کاشمر

نصب آب شیرین کن در روستای قراچه از توابع بخش کوهسرخ کاشمر

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما در کوهسرخ :سید حسین موذن  تولائی مدیر آبفای روستایی کاشمر از نصب و راه اندازی یک دستگاه آب شیرین کن  در روستای قراچه  خبر دادب
وی با بیان این مطلب  گفت: تاکنون آب شرب از طریق چاه دستی تأمین می گردید که با توجه به خشکسالیهای اخیر کیفیت آب شرب  چاه دستی روستا کمی تغییر نمود اما با نصب آب شیرین کن امروز دیگر در روستای قراچه آب شیرین وجود دارد و نیازی به حمل آب با تانکر نمی باشد.
موذن افزود: منابع آبی موجود در روستای قراچه به دلیل بالا بودن EC که حدود 3 هزار  میکرو زیمنس بر سانتی متر میباشد برای آب شرب مشکلاتی را  بوجود آورد. از سویی تأمین آب شرب مردم قراچه هم با تانکر چالش هایی دربر داشته و از آنجایی که تأمین آب شرب با کیفیت برای مردم در هر شرایطی که هستند برای ما بسیار مهم است راه اندازی تأسیسات آب شیرین کن را در دستور کار قرار دادیم.
ریاست اداره آب فاضلاب روستایی شهرستان کاشمر :اینکه راه اندازی تأسیسات آب شیرین کن به همراه تأسیسات جانبی با سرمایه گذاری بخش دولتی  وخودیاری اهالی محترم انجام گرفت تصریح نمود: این پروژه با هزینه ای بالغ بر 500 میلیون ریال ، شامل یک دستگاه آب شیرین کن به ظرفیت 25 مترمکعب در روز و دو باب مخزن  دوهزار لیتری و یک باب اطاقک تاسیسات احداث  وبه بهره برداری رسید.
وی در پایان با اشاره به اینکه صرفه‌جویی در مصرف بهینه آب باید در تمام فصول سال جزء برنامه‌های زندگی انسان‌ها باشد، گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب یک فرهنگ است و همه مردم باید این فرهنگ را در خود نهادینه کنند.
گفتنی است  قراچه روستایی در بخش کوهسرخ  در 43 کیلومتری شمال غربی کاشمر  با جمعیت بالغ بر 600 نفر با اقلیم کوهستانی است

نصب آب شیرین کن در  روستای قراچه از توابع بخش کوهسرخ کاشمر

.
   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود