0
بارش برف و سرمای شدید از چهارشنبه 95/11/13 در خراسان رضوی

بارش برف و سرمای شدید از چهارشنبه 95/11/13 در خراسان رضوی

طبق بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی استان خراسان رضوی از فردا چهارشنبه (95/11/13) تحت تاثیر سامانه ناپایدار جوی فعال در ناحیه غرب کشور، قرار خواهد گرفت که فعالیت این سامانه در استان بتدریج باعث افزایش ابرناکی، وزش باد نسبتا شدید در برخی نقاط شدید، کاهش قابل ملاحظه دما و از عصر فردا موجب شروع بارش برف و باران همچنین رگبار و رعد و برق (در نواحی مستعد با احتمال بارش تگرگ ) در استان می‌گردد.
 
طبق تحلیل‌های انجام شده :
شروع بارش از عصر فردا (95/11/13) از نواحی غربی استان به شکل رگبار باران و برف با احتمال رعد و برق (در برخی نقاط احتمال بارش تگرگ) پیش‌بینی می‌شود.
از اوایل وقت پنج‌شنبه (95/11/14) بر شدت بارش‌ها افزوده شده، که فعالیت بارشی این سیستم بطور متناوب تا یکشنبه هفته آینده (95/11/17) ادامه خواهد داشت.
با توجه به رگباری بودن بارش‌ها احتمال آبگرفتگی و رواناب در نواحی گرمسیر استان وجود دارد.
طی فعالیت این سامانه؛ دما به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته، بطوریکه پیش‌بینی می‌‌شود در روزهای آغازین هفته آینده ( بویژه اوایل وقت یکشنبه ) دمای حداقل شبانه در نواحی سرد‌سیر استان به کمتر از 10 درجه سلسیوس زیر صفر برسد.
اختلال در سیستم حمل و نقل استان به علت بارش برف و باران، تشکیل مه، کاهش دید، وزش باد، کولاک و همچنین یخ زدگی معابر و ... وجود دارد.
با توجه به فعال بودن سیستم تغییرات احتمالی و اطلاعات تکمیلی متعاقبا به عرض خواهد رسید.


   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود