1
نمایشگاه عکس هنرمند عکاس محسن شامکانی در محور عکس عاشورا

نمایشگاه عکس هنرمند عکاس محسن شامکانی در محور عکس عاشورا

 

نمایشگاه عکس هنرمند عکاس محسن شامکانی در محور عکس عاشورا

 

 به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشمر : نمایشگاه جنبی آثار هنرمند عکاس کاشمری ، محسن شامکانی با ۴۰ اثر در حاشیه برگزاری پانزدهمین سوگواره تعزیه شهرستان کاشمر در محل سالن انتظار آمفی تئاترمجتمع فرهنگی هنری سرو کاشمر برگزار گردید.

هر ساله در ایام ماه محرم مردم عشق و ارادت و دلدادگی خود را در هیئات مذهبی یافته و به عزاداری سالار شهیدان و یاران با وفایش می پردازند.

عشق و احترام به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در این خطه امری فطری و جزئی از ذات مردم شده است و روایت این دلدادگی جز با قرار گرفتن در میان این شوریدگی قابل لمس و درک نیست و کلام و تصویر و شرح آنچه را لایق است ادا نمی کند.

در حاشیه پانزدهمین سوگواره تعزیه شهرستان کاشمر ، تصویری از چند قاب ، روایت گر آیینی کهن و مراسمی که هیچ گاه رنگ کهنگی به خود نگرفته و نمی گیرد را شاهد هستیم. از صحنه هایی گذرا از سینه زنی در تکایا ، شور حسینی در خیابان ها ، ارادت عاشقان و عشق کودکان تا شام غریبان ارباب تشنه کامان و آیین نخل گردانی در شهرستان کاشمر.

 

این نمایشگاه هر شب به طور میانگین ۵۰۰ بازدید کننده داشته و پیش بینی می شود در پایان روز آخر کل بازدید کنندگان به حدود ۳۰۰۰ نفر برسد.

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:1

  1. صادق حسینی
    میپسندم 0

    سلام اقای شامکانی من ساکن کاشمر هستم ودر تمام این پنج شب سوگواره در سالن سرو حاظر بودم به شما پیشنهاد میکنم تا تصاویر تک تک تعزیه ها را{هابیل وقابیل علی اکبر و...} را برایمان در سایت بگذارید ممنون میشم

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود