0
ایستگاه کوهسرخ دومین ایستگاه پر بارش استان خراسان

ایستگاه کوهسرخ دومین ایستگاه پر بارش استان خراسان

علی اصغرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کاشمر، اظهار داشت: با توجه به فعالیت سامانه جوی از پنج‌شنبه گذشته در سطح استان به ویژه در شهرستان کاشمر، شاهد افزایش میزان بارندگی طی 72 ساعت گذشته در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم.
وی با اشاره ثبت بارش 40 میلیمتری بارندگی در ایستگاه کاشمر، 60 میلیمتری در ایستگاه کوهسرخ، 65 میلیمتری در ایستگاه اکبرآباد و 74 میلیمتری در ایستگاه تنورجه از توابع بخش کوهسرخ یادآور شد: از صبح امروز (شنبه) بارش برف در منطقه کوهستانی کوهسرخ آغاز شده است که در برخی نقاط ارتفاع برف به 20 سانتی متر نیز رسیده است.
رئیس اداره هواشناسی کاشمر با بیان اینکه بارش‌ها تا اواخر وقت روز یکشنبه ادامه دارد، خاطر نشان کرد: با توجه به ورود سیستم توده هوای سرد شاهد افت دما در سطح شهرستان خواهیم بود، به‌طوری‌که اهالی کوهسرخ دمای منهای 10 درجه را تجربه خواهند کرد.
وی ادامه داد: طی 24 ساعته آینده نیز شاهد تغییر در بارش‌ها نیز خواهیم بود که با توجه به افت دما این بارش‌ها در ارتفاعات و نقاط کوهستانی به صورت برف خواهد بود.
اصغرزاده با تأکید بر اینکه ایستگاه کوهسرخ با ثبت 60 میلیمتر بارندگی طی 72 ساعت گذشته رتبه دوم را در بین ایستگاه‌های استان به لحاظ بارش زیاد به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: میزان بارش ثبت شده در ایستگاه کاشمر از ابتدای سال زراعی جاری (ابتدای مهرماه) تا کنون 97 میلیمتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 میلیمتر افزایش یافته است، در ایستگاه کوهسرخ نیز از ابتدای سال زراعی جاری (ابتدای مهرماه) تاکنون 181.6 میلیمتر بارندگی ثبت شده که نسبت به مدت مشابه 75 میلیمتر افزایش داشته است   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود