0
دکتر بنیادی طرح های توسعه ای کوهسرخ را تشریح کرد

دکتر بنیادی طرح های توسعه ای کوهسرخ را تشریح کرد

✅ تاکید بر اجرای طرح‌های آبخیزداری کوهسرخ

✅ برای احیای بزرگ‌ترین بادامستان کشور و حتی دنیا (بادامستان کوهسرخ) در سطح وزارتخانه و استان کارهای خوبی انجام شده است

♦️نماینده مردم ترشیز در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از سه سال تلاش و رایزنی‌های صورت گرفته با مسئولان استانی و کشوری سرانجام با شهرستان شدن کوهسرخ موافقت شد.

♦️به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر بهروز بنیادی در نشست خود با دهیاران بخش کوهسرخ عنوان کرد: با توجه به مشکلات بسیاری که در منطقه کوهسرخ وجود دارد همه باید در داشتن منطقه‌ای توسعه یافته بیش از گذشته تلاش کنند.

♦️وی بیان کرد: اگر بخواهیم برای رفع مشکلات فقط به دنبال اعتبارات دولتی و حضور مسئولان باشیم به موقع کارها انجام نخواهد شد.

♦️نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ درمجلس شورای اسلامی، در همین خصوص تنها راه نجات کوهسرخ از مشکلات و توانمند کردن مردم منطقه را اجرای طرح‌های آبخیزداری ذکر کرد.

♦️وی گفت: با توجه به این که تا سال 96 هیچ اعتباری برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اختصاص نیافت و در همین منطقه نیز هیچ پروژه‌ای اجرا نگردید اما سال گذشته یک پروژه در روستای موشک آن هم با همت مردم وحمایت دولت اجرا شد و یک پروژه دیگر برای قنات روستای نامق تعریف شد که اعتبارات مورد نیاز اختصاص یافته است.

♦️ دکتر بنیادی اظهار کرد: به گفته مدیر کل منابع طبیعی برای تامین اعتبار اجرای پروژه‌های مطالعه شده آبخیزداری هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.

♦️نماینده مردم ترشیز در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: به رغم این که در سال 95 با اعتباری حدود 15 میلیارد تومان تمامی پروژه‌های آبخیزداری بخش کوهسرخ اجرا می‌شد اما اکنون به سه برابر آن نیاز است.

♦️وی تاکید کرد: در سال 98 اجرای پروژه‌های آبخیزداری باید در اولویت قرار گیرد.

♦️ دکتر بنیادی در ادامه تهیه شناسنامه برای تمام روستاها را که در آن مشخصات، امکانات، نیازها و مشکلات روستا مشخص باشد، ضروری ذکر کرد.

♦️وی ادامه داد: امسال اعتباری بیش از سه هزار میلیارد تومان در کشور برای سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها اختصاص یافته و مقرر شده در مرکز هر دهستان کانکس بحران تعبیه و در آن امکانات امداد و نجات مورد نیاز قرار گیرد.

دکتر بنیادی گفت: برای راه‌اندازی پایگاه هلال احمر در بخش کوهسرخ که جزء خواسته‌های منطقه بوده مکاتبات انجام و موافقت اولیه اخذ و در حال پیگیری هستیم.

وی افزود: از سه سال قبل تاکنون در خصوص شهرستان شدن کوهسرخ اقدامات خوبی انجام شده و همه مراحل برای شهرستان شدن به تصویب رسیده است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند ابتدا باید استان موافقت می‌کرد که کار بسیار سختی بود و با تلاش همه مسئولین بخصوص بخشدار وقت اقای رمضانی در نهایت موافقت اخذ و پرونده به تهران ارسال گردید.

وی بیان کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته و موافقت تقسیمات کشوری ارسال نامه مربوطه از سوی وزیر کشور به معاون اول محترم رئیس جمهور انجام شد و درکمیته سیاسی نهایی شهرستان شدن کوهسرخ به تصویب رسید.

دکتر بنیادی گفت: اکنون شهرستان شدن کوهسرخ تصویب شده و تنها منتظر هستیم توسط دبیر هیات دولت این موضوع در دستور کار جلسه قرار گیرد تا پس از مطرح شدن به طور رسمی اعلام گردد.

وی در ادامه بیان کرد: برای احیای بزرگ‌ترین بادامستان کشور و حتی دنیا در سطح وزارتخانه و استان کارهای خوبی انجام شده است، این بادامستان ثروت بی‌نظیری در منطقه و جهان است.


 

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود