0
یادداشت خبرنگار، تعطیلی مدارس بر اساس کدام نرم انجام می شود؟

یادداشت خبرنگار، تعطیلی مدارس بر اساس کدام نرم انجام می شود؟

مهدی جوادی/

همواره بارش برف موجب تعطيلي مدارس مي شود و علاوه بر شادي والدين، شادي مضاعفي براي دانش آموزان به همراه دارد. تعطيلي مدارس در روزهاي برفي، به نوعي جزء مسائل پيشگيرانه است که اقدام بسيار شايسته اي براي جلوگيري از بسياري از اتفاقات و حوادث است. انتظار مي رود تعطيلي مدارس بايد بر اساس نرم خاصي در استان اجرا شود تا گلايه مندي دانش آموزان و فرهنگيان را به دنبال نداشته باشد. بارش برف در کوهسرخ در روز يکشنبه نسبت به شهرستان کاشمر بيشتر بود ولي فقط مدارس ابتدايي کوهسرخ تعطيل بود و اين در حالي است که کليه مدارس شهر کاشمر تعطيل بود.

بارش برف در منطقه کوهستاني کوهسرخ، مشکلات زيادي را براي دانش آموزان و فرهنگيان به وجود مي آورد و مسير هاي صعب العبور و کوهستاني اين منطقه، موجب ايجاد خطرهاي فراوان براي دانش آموزان و فرهنگيان مي شود.

به سه دليل پيشنهاد مي شود که در اين روز مدارس کوهسرخ نيز مانند ساير مناطق استان، تعطيل مي شد.

دليل اول اين که بخاري هاي نفتي مدارس و کمبود آن، جوابگوي سوز سرماي برف نيست.

دليل دوم اين که دانش آموزان روستاهاي کوهسرخ و حتي شهر ريوش، از راه هاي دور و نزديک با پاي پياده و بدون سرويس به مدرسه مي روند که لغزندگي معابر موجب ايجاد خطرهاي فراوان براي دانش آموزان مي شود.

دليل سوم اين است که حدود 70 درصد فرهنگيان شاغل در کوهسرخ، در کاشمر زندگي مي کنند و اين مسير را هر روزه رفت و آمد مي کنند که با خطرات بسيار زيادي در جاده هاي کوهستاني منطقه کوهسرخ دست و پنجه نرم مي کنند و مسئولان مي توانستند با تعطيلي مدارس، خطرهاي اين جاده صعب العبور را براي فرهنگيان از بين ببرند چرا که بيشتر فرهنگيان اين مسير را با خودروهاي شخصي که عموما پرايد هستند طي مي کنند و در قسمتي از جاده که شيب آن خيلي زياد است گير مي کنند و ادامه مسير براي آن ها غير ممکن است.

دليل چهارم: تعطيلي مدارس در اين روز که بسياري از دانش آموزان به دليل برف و لغزندگي معابر، غيبت مي کنند و سر کلاس حاضر نمي شوند صرفه جويي اقتصادي نيز به همراه دارد. در انتها از مسئولان منطقه اي و استاني انتظار مي رود که با در نظر گرفتن ابعاد بيشتري از اين موضوع، نسبت به تعطيلي مدارس اقدام کنند.

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود