0
استاد رحیم پور ازغدی در کاشمر: مدرس امامزاده ایست که امام شد برای تاریخ جدید ما

استاد رحیم پور ازغدی در کاشمر: مدرس امامزاده ایست که امام شد برای تاریخ جدید ما

همایش ملی «شهید مدرس ، نماینده دیروز ، الگوی امروز» از امروز به مدت دو روز به همت دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر ، استان قدس رضوی ، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و فرمانداری کاشمر و با حضور شخصیت های و متفکران کشوری و شخصیت هایی از مجلس شورای اسلامی در این شهرستان برگزار می شود.
در آستانه برگزاری این همایش ملی استاد حسن رحیم پور ازغدی  در جمع مردم کاشمر در محل زیارتگاه شهید مجاهد آیت ا… سید حسن مدرس(ره) با بیان این که شهید مدرس(ره) امامزاده ایست که برای تاریخ جدید ما امام شد به تبیین افکار و اندیشه های آن شهید پرداخت و گفت: رضاخان به مدرس گفته بود که تو را به جایی می فرستم که فراموش شوی ولی شهید مدرس در پاسخ به او فرموده بود که من را در هر جا دفن کنند زیارتگاه مردم می شود اما تو در جایی دفن خواهی شد که مکان دفن تو هم گم شود و این حرف ها را شهید مدرس در حالی زد که رضاخان یک فرد خشن و سفاک و ترسناکی بود.
وی ادامه داد: من وقتی خدام این زیارتگاه و این حضور مردم و زیارت ها و نمازهای آن ها را در اینجا می بینم خیلی دوست دارم که رضاخان امروز باشد و این صحنه را ببیند.
این عضو شورای انقلاب فرهنگی افزود: شهید مدرس امامزاده ایست که برای تاریخ جدید ما امام شد و در پیروزی انقلاب ما هم نقش داشت چرا که حضرت امام خمینی(ره) بسیار تحت تأثیر شخصیت شهید مدرس(ره) بودند و کمتر کسی بود که به اندازه شهید مدرس در افکار و روحیات امام نقش داشته باشد.
رحیم پور خاطرنشان کرد: هدف شهید مدرس حرکت در مسیر خدا و خدمت به خلق بود و از ابتدا تا آخر هم در این مسیر باقی ماند و این گونه افراد آدم هایی قوی هستند و یک نفری تکیه گاه یک ملت می شوند و به تعبیر قرآن کریم به تنهایی یک امت می شوند.
وی ادامه داد: شهید مدرس نه یک انسان متحجر و خشک و نه یک فرد لامذهب بود بلکه یک شخصیت تیز و باهوش بود که کسی نمی توانست کلاه سرش بگذارد.
استاد رحیم پور با بیان اینکه شهید مدرس چندین مفهوم را ابداع کرد اظهار داشت: او اولین فقیه و مجتهدی است که وارد سیستم حکومت و مجلس می شود و از احکام کلی اسلام به احکام جزیی نقب می زند و امروزه باید گفت که این مجلس شورای اسلامی که ما داریم مدیون نطق های شهید مدرس است و او در واقع پدر فقه حکومتی جدید است که فقه را از حجره های دربسته به متن حکومت و قانونگذاری آورد.
وی افزود: این شهید مجاهد ، فلسفه اسلامی تاریخ را در دوره جدید احیا کرده و می گوید باید جریان حاکم بر تاریخ را بشناسیم و ببینیم چه اشتباهاتی را نباید دوباره انجام دهیم و چه کارهایی را باید انجام دهیم و معتقد است که تاریخ دانی مهم نیست بلکه تاریخ فهمی مهم است.
رحیم پور تصریح کرد: شهید مدرس یکی از کسانی است که برای اولین بار در حوزه علمیه نهج البلاغه را تدریس کرد و همچنین در مورد ترجمه کتاب های خارجی می گوید باید افسار این کار دست خودمان باشد و ببینیم کشور به چه چیزی نیاز دارد و ما تصمیم بگیریم که چه کتاب هایی باید ترجمه شود و البته این مشکلی است که ما هنوز هم با آن مواجه هستیم و یک مرکز برای کنترل ترجمه کتاب های خارجی نداریم.
   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود