0
جمع‌ آوری 3240 عدد قرص برنج در کاشمر

جمع‌ آوری 3240 عدد قرص برنج در کاشمر

 

 

 

معاون غذا و داروی شبکه‌ی بهداشت و درمان کاشمر گفت: درگشت مشترک با کارشناسان اداره‌ی صنعت، معدن و تجارت و اداره‌ی آگاهی نیروی انتظامی کاشمر، 3240 عدد قرص «فسفیدآلومینیوم» معروف به قرص برنج از سطح فروشگاه‌های کشاورزی شهرستان کاشمر، کشف و جمع‌آوری شد.

 

دکتر «ابوالقاسم مومنی» گفت، با بیان اینکه با تماس این ماده با رطوبت، گاز خطرناک «فسفین» آزاد می‌شود، افزود: با توجه به قابلیت بلع آسان و سمیت زیاد آن، عرضه و استفاده از این قرص‌ها که بصورت قاچاق وارد کشور می‌شود، ممنوع است.

 

وی در خصوص مضرات این قرص به کشاورزان و شهروندان گفت: با توجه به سمی بودن قرص «فسفیدآلومینیوم»، سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی خرید وفروش، توزیع و ارائه‌ی قرص برنج در عطاری‌ها و سم‌فروشی‌ها ممنوع اعلام کرده است.

 

معاون غذا و داروی شبکه‌ی بهداشت و درمان کاشمر توصیه کرد: برای انبار کردن محصولات کشاورزی و نگهداری حبوبات و برنج در منزل خود ضمن نگهداری در محل خشک و خنک با تهویه‌ی مناسب، بهتر است از قرص سیر که کاملاً بی‌خطر است، استفاده کنند.

 

مومنی خاطرنشان کرد: این قرص به علت داشتن ترکیب خطرناکی از فسفیدها در صورت مصرف توسط انسان سبب ایجاد عوارض حاد گوناگون و در نهایت مرگ می‌شود.

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود