0
راه‌اندازی بخش دیالیز در مرکز درمانی شهر ریوش

راه‌اندازی بخش دیالیز در مرکز درمانی شهر ریوش

راه‌اندازی بخش دیالیز در مرکز درمانی شهر ریوش

 

مهدی فروزان صبح امروز در همایش بزرگداشت هفته سلامت در سالن اجتماعات آبفای شهری کاشمر اظهار داشت: خوشبختانه با اخذ مجوزهای لازم عملیات اجرایی بیمارستان 200 تختخوابی در مجاورت بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) و نیز ارتقاء دانشکده پرستاری کاشمر به دانشگاه علوم پزشکی را در سال جدید شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه علی‌رغم 56 پزشک عمومی در شهرستان برای خدمات‌دهی به روستاییان با کمبود پزشک مواجه هستیم؛ یادآور شد: تجهیز و راه‌اندازی اتاق عمل تعطیل شده بیمارستان شهید مدرس و راه‌اندازی بخش دیالیز در مرکز درمانی شهر ریوش مرکز بخش کوهسرخ برای خدمات‌دهی به 25 بیمار دیالیزی در این بخش از دیگر برنامه‌های حوزه بهداشت و درمان کاشمر در سال جاری خواهد بود.

فرماندار کاشمر از کمک 34 میلیارد و 500 میلیون ریالی خیرین کاشمری به حوزه سلامت شهرستان در یک سال اخیر خبر داد و گفت: خوشبختانه از محل کمک‌های خیرین بخش‌های مختلف بیمارستان‌های حضرت ابوالفضل (ع) و شهید مدرس ارتقاء و به امکانات پزشکی مورد نیاز نیز تجهیز شد.

وی با تقدیر از تلاش‌های انجام شده در حوزه سلامت کاشمر ابراز داشت: متأسفانه به دلیل کمبود امکانات و نبود متخصص شاهد اعزام بیماران سوانح رانندگی به مشهد بودیم که خوشبختانه با امکانات فراهم شده و تأمین پزشک مورد نیاز و برنامه‌ریزی‌های لازم در حوزه سلامت آمار اعزام بیماران در فروردین ماه گذشته که 24 مورد بوده در مدت مشابه امسال به 14 مورد کاهش یافته است.

فروزان در ادامه با اشاره به تقارن هفته بزرگداشت مقام مادر با هفته سلامت خاطرنشان کرد: مادران با به خطر انداختن سلامت خود تلاش می‌کنند سلامت فرزندانشان را در اولویت قرار دهند به همین دلیل است که مادر نقش مهم و اساسی در سلامت جامعه دارد.
وی با بیان اینکه سلامت جامعه باید بر اساس پیشرفت و عقب‌ماندگی آن سنجیده و راهکارهای لازم برای تأمین سلامت آن اندیشیده شود؛ تصریح کرد: برای داشتن جامعه‌ای سالم باید 3 موضوع میزان مرگ و میر در بین شیرخوارگان، میزان مرگ و میر در بین مادران باردار و میزان امید افراد
   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود