0
استاندارخراسان رضوي عملیات گازرسانی به شهر ریوش و روستاهای بخش کوهسرخ تأکید کرد

استاندارخراسان رضوي عملیات گازرسانی به شهر ریوش و روستاهای بخش کوهسرخ تأکید کرد

 

علیرضا رشیدیان دوشنبه شب در جلسه شورای اداری کاشمر با اشاره به گرایش مردم کاشمر به فعالیت در حوزه کشاورزی و دامداری علیرغم این که بیشتر جمعیت این شهرستان شهرنشین هستند گفت: با توجه به پتانسیلهای قوی اقتصادی و دسترسی به راههای ارتباطی ترانزیتی باز هم باید در حوزه جاده کارهای نیمه تمام از جمله پروژه دوبانده شدن محور شادمهر به انابد به نتیجه برسد.

وی به مشکل آبهای زیر سطحی اشاره کرد و افزود: به دلیل برداشتهای بدون مطالعه از آب های زیرسطحی و آسیب پذیر شدن اکثر شهرستانها وبه ایجاد گسل‌های زیرین باید در این زمینه دقت بیشتری صورت گیرد به ویژه آنکه 65 درصد از شهرستانهای استان زلزله خیزند و باید نسبت به ساخت و سازهای ایمن دقت شود.

وی تصریح کرد: عدم وجود زیرساختهای مناسب جهت نگهداری محصولات زراعی و باغی از مشکلات این شهرستان است هرچند زمینه بسیار خوبی برای ساخت سردخانه و ارائه محصولات در بسته بندی مطلوب وجود دارد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به افت فشار گاز در این شهرستان در سال گذشته و مشکلاتی که برای مردم به وجود آمد بر تکمیل عملیات گازرسانی به شهر ریوش و روستاهای بخش کوهسرخ   تأکید کرد و گفت: همچنین باید گازرسانی به شهرک صنعتی شهرستان صورت گیرد.

وی گفت:با توجه به ظرفیت های گردشگری بالای  شهرستان کاشمر ارائه خدمات مطلوب به زائران و مسافران ضروری است.

رشیدیان گفت: این شهرستان در گذشته در زمینه صنعت فرش حرفهای بسیاری برای گفتن داشته و فرش کاشمر در کشورهای اروپایی صاحب نام بوده اما متأسفانه در دهه های اخیر این صنعت با رکود مواجه شده لذا باید سرمایه گذاری مجددی در این حوزه صورت گیرد.

وی گفت: اجرای پروژه بازیافت و بهره برداری از پساب فاضلاب شهری ، ساماندهی مراکز دفن زباله و اصلاح شبکه های آبی فرسوده و مهار و ذخیره سازی سیلاب و روان آبها در این شهرستان ضروری است.

استاندار خراسان رضوی احیا و مرمت اماکن تاریخی و گردشگری و فرهنگی با توجه به طرحهای خوب ارائه شده مهم دانست و گفت: از طرح های عمومی و کلی در این راستا حمایت می شود.

وی با اشاره به این که یکی از مشکلات جدی در حوزه صنعت عدم وجود نقدینگی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی است که اغلب واحدهای صنعتی معوقات بانکی داشتند و بانکها برای تأمین سرمایه در گردش این واحدها و تخصیص اعتبار جدید دچار مشکل می‌شدند افزود: از شورای بانک‌ها خواستیم بین کسانی که تسهیلات را ردیافت کرده و به حوزه دلالی و واسطه‌گری سوق داده اند با کسانی که صرف فعالیت تولیدی کرده‌اند با توجه به مشکلات حوزه تولید و اقتصاد کشور تفاوتی قائل شوند.

وی اظهار کرد: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی  برای بخش کشاورزی و صنعت و معدن هر کدام به ملغ دو میلیارد دلار تسهیلات در نظرگرفته شده که ظرفیت خوبی ایجاد کرده است.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که خراسان رضوی در بسیاری از شاخص‌های توسعه نسبت به متوسط کشور وضعیت خوبی دارد؛ بیان کرد: باید توانمندی‌های خود را در حوزه امکانات و بالقوه و مدیریت باور کنیم و بتوانیم از ظرفیتهای خوب موجود در زمینه گردشگری، کشاورزی  و صنعتی  استفاده کنیم.

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی‌شود