0
توفان دیشب خراسان رضوی تلفات جانی در پی نداشت

توفان دیشب خراسان رضوی تلفات جانی در پی نداشت

 

حجتعلی شایانفر روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این توفان از ساعت 20 و 30 دقیقه تا 21 و 40 دقیقه دیشب مناطق گناباد، تربت حیدریه، کاشمر، رشتخوار، مه ولات،كوهسرخ و مشهد را تحت تاثیر قرار داد.


وی با بیان اینکه شدت توفان در گناباد و بعد از آن در تربت حیدریه بیشتر از سایر مناطق استان خراسان رضوی بود گفت: شدت توفان در شهرستان گناباد 94 کیلومتر در ساعت بوده است.

وی اظهار کرد: بر اثر وقوع این توفان، شعاع دید، بسیار کاهش یافت و تردد جاده ای و رفت و آمد در محورهای تربت حیدریه، فیض آباد، گناباد و رشتخوار کند شد.

شایانفر افزود: علاوه بر آن سه خودرو سواری در محورهای ارتباطی گناباد از جاده خارج شدند که با کمک نیروهای امدادی وارد مسیر شده و راه خود را ادامه دادند.

او گفت: در یکی از محورهای منتهی به تربت حیدریه نیز یک اتوبوس مسافربری مجبور به توقف در کنار جاده شد و در مجموع حدود 60 نفر در محورهای این شهرستان و 38 نفر در محور های شهرستان رشتخوار دچار مشکل شدند که به تلفات جانی منجر نشد.

وی افزود: افزایش گرد و غبار، خسارت به دیوارها، شکسته شدن شیشه ها، افتادن تابلوهای سر در مغازه ها و نیر تابلوهای راهنمایی و رانندگی، افتادن درختان و قطع برق در گناباد از عوارض دیگر این توفان بود.

وی ادامه داد: با توجه به میزان خاک ناشی از توفان دیشب در گناباد، مصرف آب در این شهرستان به شدت افزایش یافته که از شهروندان گناباد می خواهیم با صرفه جویی در مصرف آب، مانع قطع آن شوند.

وی گفت: براساس پیش بینی های هواشناسی فعالیت سامانه ای که موجب بروز این توفان شده 72 ساعته است لذا احتمال بارش رگبار و تگرگ به ویژه در مناطق شمالی خراسان رضوی وجود دارد.
   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود