0
گلايه هاي اهالي کوهسرخ و ريوش از مشکلات درماني و بهداشتي

گلايه هاي اهالي کوهسرخ و ريوش از مشکلات درماني و بهداشتي

اهالي منطقه کوهسرخ و ريوش از نبود مرکز بهداشتي درماني مناسب و مجهز رنج مي برند. يکي از مشکلات اصلي مردم در حوزه بهداشتي درماني، نبود پزشک متخصص در کوهسرخ است که به گفته اهالي منطقه، مشکلات زيادي براي مردم ايجاد کرده است.

طبق آمار، کوهسرخ و ۲۵ آبادي آن، داراي جمعيتي بيش از ۳۵هزار نفر است که لزوم احداث يک مرکز بهداشتي درماني مجهز در کوهسرخ را شدت مي بخشد و احداث و تجهيز مرکز بهداشتي درماني کوهسرخ، نيازمند همکاري بيشتر مسئولان شهرستان و استان است.

زماني که براي تهيه گزارش به مرکز بهداشتي درماني شهر «ريوش» رفتيم شاهد يک صف طولاني براي نوبت پزشک بوديم.

ابتدا کسي مايل به مصاحبه نبود تا اين که پس از اطمينان خاطر برخي مراجعان و اطمينان از اين که هيچ مشکلي برايشان پيش نخواهد آمد، برخي حاضران به مصاحبه تن دادند.

وقتي سر صحبت بيماران باز شد، شدت رنج آن ها از اين وضع در گفته هاي آنان هويدا بود.

يکي از اهالي روستاي اکبرآباد که در مرکز بهداشتي درماني «ريوش» منتظر پزشک بود، به خراسان گفت: پس از پيمودن مسافت طولاني از روستاي «اکبرآباد» تا «ريوش»، بايد مدت زيادي در صف منتظر بمانيم تا نوبت ما برسد که اين انتظار فقط به خاطر کمبود پزشک در منطقه است.

«محمد فاتح» افزود: بعد از انتظار طولاني مدت در صف، تنها يک پزشک عمومي به مداواي بيماران مي پردازد. هيچ پزشک متخصصي در اين منطقه وجود ندارد و به همين خاطر در بسياري موارد، در صورت حاد بودن مشکلات به دليل نبود تجهيزات کافي، مجبوريم به بيمارستان شهرستان کاشمر مراجعه کنيم.

يکي از اهالي «روستاي داغي» نيز مي گويد: فاصله زياد روستاي ما تا «ريوش» موجب شده که هيچ گاه نتوانيم از اورژانس استفاده کنيم که اين مشکل با استقرار يک مرکز اورژانس در روستاي «اوندر» که فاصله کمتري با روستاهاي دهستان «تکاب» دارد، قابل حل است.

وي افزود: بارها شده که حادثه اي پيش آمده و به اورژانس نياز داشتيم ولي فاصله زياد و جاده خاکي روستا تا شهر ريوش موجب شده که با خطر فراوان و با سرعت زياد بيمار را به مرکز درماني ريوش منتقل کنيم و هنوز هم در اين مرکز شاهد پاسخ گويي مناسبي نيستيم.

وي ادامه داد: پيام من را به گوش مسئولان برسانيد که سلامت بسياري از بيماران در کوهسرخ در خطر و مسئوليت شرعي و قانوني آن بر عهده مسئولان است.

بيماراني از روستايمان داشته ايم که فقط و فقط به خاطر کمبود امکانات بهداشتي و پزشکان مجرب در کوهسرخ، جان خود را از دست داده اند و اکنون فرزندان آن ها يتيم شده اند. آيا آه اين يتيمان و زجر بي پدري آن ها نبايد مسئولان را بيدار کند تا به مشکلات مردم اين منطقه محروم رسيدگي کنند؟

 

 

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود