0
هیگ : مذاکره با ایران در هفته های آتی به نتیجه می رسد / وقت خود را در ژنو تلف نکردیم

هیگ : مذاکره با ایران در هفته های آتی به نتیجه می رسد / وقت خود را در ژنو تلف نکردیم

 

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، "ویلیام هیگ" امروز در لندن گفت : با وجود نرسیدن به توافق در مذاکرات ژنو، می توان ظرف چند هفته آینده در مورد برنامه هسته ای ایران به توافق رسید.

وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه افزود : مذاکرات انجام شده در ژنو پیشرفت های زیادی داشت و همه طرف ها را به هم نزدیک کرد و موجب شد تا در آستانه رسیدن به یک توافق باشیم.

هیگ گفت : در پاسخ به این پرسش که این توافق در چه زمانی در هفته های آتی انجام می شود باید گفت که شانس (موقعیت) خوبی برای رسیدن به این توافق وجود دارد. 

هیگ که با بی بی سی مصاحبه می کرد، افزود : ما وقت خود را در ژنو تلف نکردیم، اما اساسا با مذاکرات سختی روبرو بودیم. این نکته مهم است که به حرکت ادامه بدهیم. قرارداد روی میز است و می تواند به نتیجه برسد.

وزیر امور خارجه انگلیس در مورد اراده ایران برای حل موضوع هسته ای نیز گفت : احساس می کنم که "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران، قصد حل کردن موضوع را داشته باشد. معتقدم که او می خواهد مشکل را حل کند و به همین خاطر وی به ژنو آمده بود تا به توافق برسد.

به اعتقاد هیگ مسلم است که هرگونه مصالحه ای در این رابطه مورد رضایت همه کشورها نخواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا توافق احتمالی با ایران نگرانی های رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته ای صلح آمیز ایران را پرطرف می کند یا خیر؟ گفت : آیا این توافقی خواهد بود که همه از آن ابراز رضایت کنند؟ مسلم است که نه زیرا مصالحه باید انجام شود و این امر نمی تواند همه را راضی کند.

پیش از هیگ، "جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا نیز اطمینان داده بود که ظرف چند هفته آتی کشورهای 1+5 با ایران به توافق خواهند رسید.

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود