0
برای نخستین بار در کشور از دو سامانه هوشمند اطلاع رسانی جوی در کاشمر رونمایی شد

برای نخستین بار در کشور از دو سامانه هوشمند اطلاع رسانی جوی در کاشمر رونمایی شد

همزمان با گرامیداشت هفته دولت از سامانه هوشمند اطلاع رسانی وضعیت جوی و نیز سامانه ترویج هواشناسی کشاورزی برای نخستین بار در کشور در کاشمر رونمایی شد.
مدیر کل هواشناسی خراسان رضوی در حاشیه رونمایی از سامانه ها در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: سامانه اطلاع رسانی هوشمند وضعیت آب و هوایی و پیش بینی وضعیت جوی به همت کارشناسان اداره کل هواشناسی استان و همکاری و تعامل دستگاه های مرتبط با فنآوری اطلاعات برای نخستین بار در کشور طراحی و اجرا شده است.
مجید حبیبی نوخندان با اشاره به نمونه های بین المللی این سامانه افزود: اگرچه این سامانه دارای نمونه های خارجی است اما تفاوت اصلی این سامانه با سایر نمونه ها دقت و پایداری آن در شرایط مختلف است؛ چرا که محصولات پیش بینی شده و بررسی های انجام شده که از دقت بالایی برخوردار است از طریق این سامانه در اختیار استفاده کنندگان قرار می گیرد.
وی با بیان این که این سامانه که به صورت لحظه ای و از طریق اینترنت به روز می شود یادآور شد: استفاده کنندگان با نصب این سامانه در گوشی های موبایل خود می توانند با انتخاب شهر مورد نظر در استان خراسان رضوی از وضعیت لحظه ای و نیز سه روز آینده آن شهر مطلع شوند.
مدیر کل هواشناسی خراسان رضوی با اشاره به این که این سامانه در گام نخست در شورای اداری شهرستان ها در اختیار مسئولان و در گام بعدی متقاضیان استفاده از این سامانه با مراجعه به وب سایت اداره کل هواشناسی خراسان رضوی و دریافت سامانه می توانند از خدمات آن بهره مند شوند خاطر نشان کرد: در حال حاضر این سامانه از طریق اینترنت به روز رسانی می شود و با همکاری و تعاملی که با مخابرات داریم به دنبال این هستیم که این سامانه را از پهنای اینترنت خارج و مردم به راحتی بتوانند از خدمات آن بهره مند شوند.
وی در ادامه با اشاره به رونمایی از سامانه ترویج هواشناسی کشاورزی با عنوان تهک برای نخستین بار در خراسان رضوی تصریح کرد: این سامانه در ماه های اخیر در برخی از نقاط کشور آغاز بکار کرده است و از آن جهت که خراسان رضوی یکی از استان هایی است که قطب کشاورزی به شمار می رود اجرای این سامانه در سطح استان از ضروریات محسوب می شد.
حبیبی با تاکید بر این که سامانه ترویج هواشناسی کشاورزی می تواند با اطلاع رسانی دقیق و صحیح نقش موثر و تاثیر گذاری در جلوگیری از خسارت ها، افزایش میزان تولیدات و راندمان محصولات کشاورزی ایفا کند گفت: در حال حاضر در سطح استان اقدامات اساسی خوبی در این خصوص با مسئولان دستگاه های ذیربط بخش کشاورزی انجام شده که امیدواریم با اجرایی شدن این سامانه در کوتاهترین زمان ممکن بتوانیم با کشاورزان به عنوان کاربران نهایی ارتباط مستقیم داشته باشیم و اطلاعات وضعیت آب و هوایی را به موقع در اختیارشان قرار دهیم.
این گزارش حاکی است در آئین رونمایی از این دو سامانه هواشناسی که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر برگزار شد امام جمعه، فرماندار، جمعی از مسئولان ادارات و نهادهای کاشمر ، مدیران و روسای ادارات هواشناسی خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود