0
40 درصد از بودجه شهرداری ریوش در آتش‌نشانی هزینه می‌شود

40 درصد از بودجه شهرداری ریوش در آتش‌نشانی هزینه می‌شود

شهردار ریوش با اشاره به کمبود نیرو در شهرداری این شهر گفت: در حال حاضر از ۱۲ نیروی شهرداری، نیمی از آنها در قسمت آتش نشانی فعالیت می کنند.
مهندس امین اله مقصود با اشاره به این که آتش نشانی ریوش در حال حاضر بوسیله دو دستگاه خودرو به جمعیت ۶ هزار نفری شهر ریوش و ۲۸ پارچه آبادی بخش کوهسرخ خدمت رسانی می کند افزود: با گذشت ۱۴ سال از فعالیت این آتش نشانی امکانات آن در حد یک دستگاه نیسان پیشرو و یک دستگاه آذرخش و سایر تجهیزات اطفای حریق است و متاسفانه از امکانات و تجهیزات امداد و نجات خبری نیست.
وی با اشاره به این که شهر ریوش و روستاهای بخش کوهسرخ به دلیل واقع شدن یک منطقه کوهستانی نیازمند توجه بیشتر در خصوص تامین امکانات اولیه و ضروری برای حوادث و بحران هاست خاطر نشان کرد: فعالیت آتش نشانی ریوش از سال ۱۳۷۹ آغاز شده است و تا کنون نیز هیچ گونه کمک دولتی در این زمینه پرداخت نشده است.
شهردار ریوش با بیان این که بودجه شهرداری ریوش در سال جاری ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که ۴۰ درصد آن صرف هزینه های جاری، نگهداری و تعمیرات و حقوق پرسنل آتش نشانی می شود تصریح کرد: طبق چارت سازمانی شهرداری ریوش شهرداری درجه ۳ است و با توجه به قرار گرفتن در منطقه محروم از سطح درآمدی پایینی برخوردار است.
وی با تاکید بر این که امکانات و تجهیزات آتش نشانی این شهر بسیار محدود و خودروهای آتش نشانی از قدمت ۱۱ و ۱۳ سال برخوردار هستند ابرزا داشت: در کنار خدمت رسانی به شهروندان شهر ریوش و علیرغم این که وظیفه خدمت رسانی در روستاها بر عهده ما نیست اما به لحاظ نبود امکانات سعی می کنیم در حد توان به روستائیان نیز در مواقع حوادث خدمت رسانی کنیم.
مهندس مقصود با اشاره به احداث ۲ ساختمان آتش نشانی در روستاهای ایور و طرق بخش کوهسرخ گفت: ساختمان هایی که در این روستاها احداث شده تکمیل است اما متاسفانه بدون امکانات و پرسنل است و عملا هیچ کارآیی هم ندارد.
شهردار ریوش تاکید کرد: اگر بجای هزینه ساخت این ساختمان ها نسبت به خرید تجهیزات و لوازم ضروری مورد نیاز آتش نشانی اقدام می شد قطعا شاهد ارائه خدمات مطلوب تری در این زمینه می بودیم.

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود