0
افزایش قیمت گوشت قرمز و مرغ / نرخ برنج ثابت ماند

افزایش قیمت گوشت قرمز و مرغ / نرخ برنج ثابت ماند

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ متوسط قیمت خرده فروشی برخی مواد خوراکی در تهران هفته منتهی به 14 آذر اعلام شده از سوی بانک مرکزی به شرح زیر است:

لبنیات و تخم مرغ
در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت پنیر غیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل معادل 0.7 درصد افزایش داشت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. قیمت تخم مرغ معادل 3.5 درصد افزایش یافت و شانه ای 80000 تا 105000 ریال فروش می رفت.
 
برنج و حبوب
در این هفته در گروه برنج، بهای برنج وارداتی غیرتایلندی و برنج داخله درجه دو ثابت بود و قیمت برج داخله درجه یک معادل 0.2 درصد افزایش داشت. در گروه حبوب بهای لوبیا چیتی معادل 0.8 درصد افزایش ولی قیمت لوبیا چشم بلبلی 2.1 درصد کاهش یافت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.
 
میوه‌ها و سبزی‌های تازه
در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری هندوانه عرضه نمی شد ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید. میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه قیمت سیب زرد تخم لبنان معادل 0.6، پرتقال درجه یک 3.2 ، نارنگی 0.7 و لیمو شیرین 1.2 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.3 تا 6.3 درصد افزایش داشت. در گروه سبزی های تازه قیمت خیار معادل 7.4 ، گوجه فرنگی 11.7 و کدو سبز 3.3 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.6 تا 2.1 درصد افزایش یافت.
 
گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله ثابت بود. بهای گوشت مرغ معادل 8 درصد افزایش داشت.
 
قند، شکر، چای و روغن نباتی
در این هفته قیمت قند معادل 0.1 درصد کاهش یافت و بهای شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.

خلاصه نتایج گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران
هفته منتهی به 14 آذر

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود