0
“نمایندگان نیشابور و کاشمر طرح بازسازی جاده مواصلاتی دو شهر را بررسی کردند”

“نمایندگان نیشابور و کاشمر طرح بازسازی جاده مواصلاتی دو شهر را بررسی کردند”

"نمایندگان نیشابور و کاشمر طرح بازسازی جاده مواصلاتی دو شهر را بررسی کردند”
نمایندگان مردم نیشابور و کاشمر در مجلس شورای اسلامی طی جلسه ای در مشهد طرح بازسازی جاده نیشابور ،کوسرخ و کاشمر را مورد بررسی قرار دادند و برا اجرای هر چه سریعتر ترمیم و بازسازی این جاده 50 ساله تاکید کردند.
غفور حلمی از معتمدین بخش کوهسرخ گفت:جاده کاشمر ،کوهسرخ و نیشابور 50 سال قدمت داردکه از زمان احداث تاکنون به جز تعریض چند پیچ خطرناک هیچ اقدامی بر روی آن انجام نشده است و حتی آسفالت آن نیز مربوط به قبل از انقلاب است.
وی گفت: مزیت های فرهنگی ،سیاحتی بودن و زیارتی بودن شهرهای کاشمر و نیشابور ایجاب می کند که این جاده هرچه سریعتر بازسازی و نوسازی شود تا کاشمر به عنوان دومین قطب زیارتی خراسان و نیشابور به عنوان شهر نمونه در زمینه گردشگری و برخوردار از مفاخر بزرگ بتوانند ارتباطات مواصلاتی بهتری برقرار کنند.
دکتر سبحانی نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن خطرناک توصیف کردن این جاده که 70 کیلو متر آن در حوزه استحفاضی اداره راه نیشابور قرار دارد افزود:هم اکنون با اختصاص اعتباری کار ترمیم و آسفالت این جاده آغاز شده است اما برای سرعت بخشیدن به آن لازم است نشست هایی با وزیرراه و شهر سازی ،معاونت شهرسازی وزارت و استاندار خراسان رضوی و نیزمدیران ادارات راه کاشمر و نیشابور برگزار شود تا کار به سرانجام برسد.
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت:ظرفیت های گردشگری و زیارتی و تجاری و اقتصادی شهرستانهای کاشمر و نیشابور ایجاب می کند که این جاده به یک جاده شریانی ارتقا پیدا کند و حتی در جهت دو باند کردن آن نیز باید اقدام لازم انجام شود اما در این مرحله نیز باید نسبت به تعویض و نیز برداشتن پیچ های خطرناک آن که هر ساله تلفات جانی در پی دارد اقدام کرد.
دکتر اسماعیل نیا نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس نیز گفت:این جاده باید از جاده بین شهری خارج و به جاده اصلی و شریانی تبدیل شود چرا که مراکز علمی و فرهنگی و سیاحتی دو شهر ایجاب می کند این جاده توسعه و بازسازی شود.
وی افزود:هم اکنون 300 میلیون تومان اعتبار اولیه بدین منظور و یک میلیارد تومان در مرحله بعدی برای تعریض پیچ های خطرناک جاده از سمت کاشمر بدین منظور اختصاص یافته است اما با توجه به مسیر طولانی آن این مبلغ اعتبار تکاپوی امور را نمی کند.
وی گفت:از 130 کیلومتر جاده نیشابور به کاشمر قریب به 60 کیلومتر آن در حوزه استحفاضی اداره راه کاشمر قرار دارد و مابقی در حوزه اداره راه نیشابور است که باید هماهنگی بیشتری بین مسئولان دو شهرستان انجام شود.
در این جلسه نمایندگان کاشمر و نیشابور در مجلس شورای اسلامی بخشدار کوهسرخ را متولی پیگیری امورات مربوط به تشکیل جلسات و کار گروهی که بدین منظور تشکیل شود تعیین کردند ، رضا رمضانی بخشدار کوهسرخ هم گفت: ان شاالله با اقدامات که انجام خواهد شد رضایت مردم این دو شهر مخصوصا مردم ولایتمدار بخش کوهسرخ فراهم خواهد شد.
در این جلسه مقرر شد مطالعات لازم بر روی خاک مسیر روستاهای چلپو و عطائیه انجام و نیز ورودی شهر نیشابور نیز اصلاح شود.
گفتنی است جاده 50 ساله نیشابور به کوهسرخ و کاشمر به دلیل پیچ های بسیار خطرناک ، عرض کم و آسفالت نامناسب که همچنان از قبل انقلاب دست نخورده باقی مانده است همه ساله شاهد حوادث ناگوار رانندگی و تلفات جانی بسیاری برای مردم می شود.
وتصاویری ازجاده نیشابور-کوهسرخ-کاشمر…ازجهت آشنایی…!اداره بوق و….عمق فاجعه…!؟

“نمایندگان نیشابور و کاشمر طرح بازسازی جاده مواصلاتی دو شهر را بررسی کردند”

 

 

 

 

 

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود