0
در سال جاری مركز بهداشت و درمان شهر ريوش طرح پزشک خانواده را اجرا می کند

در سال جاری مركز بهداشت و درمان شهر ريوش طرح پزشک خانواده را اجرا می کند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسن درخشان ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اقدامات لازم برای واگذاری خدمات مبتنی بر راهبرد خرید خدمت و برون سپاری به بخش غیردولتی برای سایر جمعیت حاشیه نشین شهر مشهد در حال انجام است.

به گفته مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قالب برنامه تامین مراقبت های اولیه بهداشتی و ارائه خدمات رایگان درمانی و بهداشتی در حاشیه شهر مشهد تاکنون ۲۳۰ هزار نفر ساکن این مناطق زیر پوشش قرار گرفته اند.

وی بیان کرد: افزون بر یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از ساکنان مناطق روستایی و شهری زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی در خراسان رضوی مشمول برنامه پزشک خانواده شده اند.

درخشان افزود: در سال جاری نیز شش شهر قلندرآباد، فرهادگرد، طرقبه، شاندیز، خلیل آباد، سرخس و ریوش به شهرهای زیر پوشش این دانشگاه که طرح پزشک خانواده را اجرا می کنند، افزوده شدند .

وی با یادآوری اینکه این برنامه علاوه بر مناطق روستایی، در شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر جمعیت نیز اجرا می شود؛ افزود: هم اکنون این طرح در ۳۰ شهر زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی در حال اجراست.

به گفته مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بهبود استانداردهای فیزیکی، گسترش خدمات دارویی از ۲۵۰ قلم به ۴۲۰ قلم، تامین مکمل ها، اجرای برنامه واکسن پنتاوالان به جای واکسن ثلاث قدیم و گسترش خدمات آزمایشگاهی را از جمله خدمات پزشک خانواده است.

 

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود