0
افزایش 2 برابری بارندگی‌ها در کاشمر

افزایش 2 برابری بارندگی‌ها در کاشمر

مجید بیجندی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: از ابتدای مهر ماه امسال تاکنون شاهد 65.5 میلی‌متر بارندگی در کاشمر بودیم و این در حالی است که میزان بارندگی در مدت مشابه سال زراعی گذشته 30 میلی‌متر بوده است.

وی با ابراز خرسندی از میزان بارش‌ها نسبت به سال‌های گذشته یادآور شد: میزان بارندگی در چهار ماهه سال زراعی جاری نسبت به دوره آماری از افزایش 15.5 میلی‌متری برخوردار بوده است.

رئیس اداره هواشناسی کاشمر با اشاره به بارش 96 میلی‌متری بارندگی از ابتدای سال زراعی جاری در بخش کوهسرخ خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این مدت شاهد افزایش 24 میلی‌متری بارندگی در این بخش شهرستان کاشمر بودیم.

وی با بیان اینکه بارش باران و برف در بخش کوهسرخ در راستای کمک به آبیاری اراضی کشاورزی و تغذیه منابع آب زیرزمینی از یک افزایش خوبی نسبت به مدت مشابه سال گذشته برخوردار است؛ تصریح کرد: در هفته گذشته با بارش برف در بخش کوهسرخ ارتفاع برف به 18 سانتی‌متر و در برخی از روستاهای این بخش به 28 سانتی‌متر رسیده است.

بیجندی با بیان اینکه خوشبختانه شاهد آغاز سال زراعی خوبی هستیم و پیش‌بینی می‌کنیم در اواسط بهمن ماه نیز شاهد یک جبهه بارشی خوبی باشیم، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های جوی امروز بیشینه دمای هوای کاشمر با 5 درجه کاهش نسبت به روز گذشته به 9 درجه و کمینه دما نیز به صفر درجه می‌رسد

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود