0
معيار دين در آغاز زندگي مشترك زوجين جوان در منطقه كوهسرخ شهر ريوش

معيار دين در آغاز زندگي مشترك زوجين جوان در منطقه كوهسرخ شهر ريوش

خیلی از جوانان یکی از دلایل تن ندادن به مسئولیت های زندگی مشترک را هزینه‌های سرسام‌آور مراسم شروع این زندگی بدانند؛ هزینه‌های عقد و عروسی و... که در سال های اخیر به طور غیرعادی تغییر کرده است.

مراسم جشن ساده‌ای که سالیان گذشته برای شروع زندگی می‌گرفتند به مراسم های بسیار مجلل و پر زرق‌وبرق و با نیت چشم و هم چشمی تبدیل شده است که در اکثر موارد عروس و داماد باید تا سالیان سال هزینه این تجملات و چشم و هم چشمی‌ها را به‌صورت وام و قسط بپردازند.

در اقدامی قابل‌تحسین زوج جوانی در شهر ريوش  با برپا کردن جشن عروسی خود در مسجدصاحب الزمان هر ريوش و با دعوت از دوستان و آشنایان خود، به همه نشان دادند که هنوز هم می‌توان با صرف هزینه‌های بسیار ناچیز زندگی مشترک را آغاز کرد.

در این مراسم که پس از اقامه نماز مغرب و عشا برگزار شد از میهمانان با صرف شیرینی، پذیرایی شد.

مداحان اهل‌بیت (ع) با خواندن اشعاری در مدح ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه (س) لحظات خوشی را برای میهمانان برپا کردند.

محسن نژاد علي اكبر زوج  این مراسم هدف از برگزاری چنین جشنی را ترویج ازدواج آسان عنوان کرد و افزود: ما با برگزاری این مراسم قصد داشتیم تا به همه جوانانی که در آستانه  ازدواج هستند بگوییم برای آغاز زندگی مشترک حتماً نباید هزینه‌های سرسام‌آوری را تحمل کنند و یا در تالارها و باغ های آن‌چنانی جشن بگیرند.

وی ادامه داد: می‌توان با برنامه‌ریزی و تصمیم درست علاوه بر اینکه جشن ساده ازدواج خود را برگزار کنند، ادامه راه را برای زندگی مشترک خود هموار کنند.

امام جمعه محترم كوهسرخ در اين مراسم گفت  مسجد نباید مختص مجالس سوگواری باشد و می‌توان با حذف تشریفات زائد و البته حذف فسق و فجور، مجالس عروسی را در مساجد برگزار کرد.وی با انتقاد از تشریفات و تجمل‌گرایی در امر ازدواج گفت: در روایات اسلامی بر جاری شدن صیغه عقد و ازدواج در مسجد تاکید شده تا سادگی ازدواج رعایت شود.برگزاری این‌گونه مراسم های پرهزینه علاوه بر تعارض داشتن باارزش‌ها و فرهنگ والای اسلامی و همچنین سیره و منش اهل‌بیت (ع)، عواقب نامطلوبی را برای عروس و دامادها به دنبال دارد.و در خاتمه از عروس وداماد به رسم ياد بود هديه ولوح تقديري از طرف امام جمعه و ستاد نماز جمعه به وي اهداء نمودند.

 

 

 

 


 

 

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود