0
توسعه مشارکت های مردمی و جذب خیرین در کوهسرخ موفقیت آمیز بوده است.

توسعه مشارکت های مردمی و جذب خیرین در کوهسرخ موفقیت آمیز بوده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه کوهسرخ در جلسه توانمندسازی کنکور و رشد درصد قبولی دانش آموزان سال سوم در امتحانات نهایی اظهار داشت: در ابتدای مهر 6 مدرسه هوشمند بود که هم اکنون حدود 20 مدرسه در حال هوشمندسازی است. «علی طاهریان» در ادامه با اشاره به اهمیت استفاده از تکنولوژی روز در مدارس گفت: یکی از ابعاد تحول در مدارس، استفاده از سیستم هوشمند مدارس است. وی در ادامه گفت: همکاران فرهنگی نیز نیاز به آموزش دارند که در تابستان سال آینده انجام خواهد شد.

وی گفت: بسیاری از کتب حاوی لوح فشرده نیز هستند که آموزش و یادگیری را تسهیل می کند که عدم استفاده از سیستم های هوشمند مدارس، دانش آموزان مناطق محروم را آسیب پذیر می کند.

وی ادامه داد: دانش آموزان کوهسرخی باید در آزمون سراسری باید درخشش بیشتری داشته باشند.

در ادامه گفت: از هیچ گونه حمایتی برای ارتقای سطح دانش آموزان در امتحانات نهایی و کنکور دریغ نخواهیم کرد.

«حسین اعمی»معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش کوهسرخ در این جلسه با تاکید بر تقویت دانش آموزان سال سوم و چهارم متوسطه افزایش مهارت تست زنی دانش آموزان گفت: دانش آموزنی که عملکرد آموزشی بهتری در امتحانات نوبت اول داشتند، مورد تشویق قرار بگیرند و نمودار عملکرد دانش آموزان در مدارس نمایش داده شود.

در ادامه کارشناس آموزش متوسطه اظهار داشت: طرح تجربه گردانی مدیران مدارس شبانه روزی اجرا می شود تا مدیران بتوانند تجارب خود را منتقل کنند.

«علی اکبر فاتحی» در ادامه با اشاره به توزیع کتاب های کمک درسی بنیاد علوی گفت: این کتب به مدارس ارسال شده است. وی  افزود: 17 بسته کتاب که شامل 290 جلد بوده است برای مقطع پیش دانشگاهی و 16 بسته کتاب که شامل 240 جلد کتاب سوم بوده است برای 8 مدرسه تحت پوشش از طرف بنیاد علوی برای این مدارس ارسال شده است.

وی در پایان افزایش مهارت تست زنی دانش آموزان را خواستار شد و گفت: بسیاری از دانش آموزان کوهسرخ،  اطلاعات درسی کافی دارند ولی مهارت تست زنی مناسبی ندارند و این موضوع باعث می شود که نتیجه مطلوبی نگیرند.

در ادامه کارشناس مشاوره اداره گفت: کار مشاوره وظیفه مشاور مدارس است ولی «راهنمایی» وظیفه همه دبیران است. «صادق حسنی» ادامه داد: والدین و دانش آموزان باید نسبت به کنکور حساسیت بیشتری داشته باشند. وی افزود: مدرس شبانه روزی می توانند با اختصاص ساعاتی از شب به کلاس های جبرانی و مشاوره، بازدهی مدارس را بالا ببرند.

   
آیا در این خبر مشکلی وجود دارد ؟

اگر در خبر مربوطه مشکل تایپی و یا هرگونه مشکل دیگر مشاهده نمودید
از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید.

نظرات:0

نظر دهید

کد را وارد کنید:*
عکس خوانده نمی شود